קייטרינג חלבי/בשרי?-חלק ראשון

קייטרינג אחד מתחומי העסקים המפותחים והרווחיים ביותר כיום בענף האוכל.
הוא פתרון הסעדה המציע שירות הכנת והגשת אוכל כמעט בכל מקום, בהתאם לכל תנאי טעם קולינארי ובהתאם לכל לכיס. אם בעבר זוג היה רוצה להתחתן, הוא היה מגיע לאולם השמחות ושם היה מקבל את שירותי האולם הכוללים גם את התפריט, אך עם השנים התפתחה תרבות האוכל בפרט ותרבות ארגוני השמחות בכלל, וניתן לשכור אולם שמחות או גן אירועים לחוד, ולהביא את כל שבעלי השמחה חפצים.
כנ”ל גם לגבי אירועים ושמחות אחרות. יש מי שרוצה להתחתן בטבע, החורשה, על פסגה של הר או בכל מקום יצירתי ומקורי שאפשר לחשוב עליו, ויש כל מיני חברות שיכולות לספק את שירותיהן ולהסעיד מספר כזה או אחר של אורחים בתפריט אותו הן מתבקשות להכין ולהגיש.
חברות עונות על הרצון של האנשים לא לטרוח מדי בבישולים, בהכנה והסעדה של האורחים והמוזמנים.
זו נוחות מקסימאלית, שהרי חברה יכולה להביא עימה שולחנות, כיסאות, מפות לשולחנות, סכו”ם, את האוכל ואת המלצרים, ואפילו יש מי שיפנה את הכלים אחרייך, המלצרים.
כמובן שלא כל יכולה לעשות זאת.
לשם כך יש חברות להשכרת מיוד לאירועים. חברות רבות קיימות כיום בשוק, מציעה את מירב ומיטב האפשרויות שניתן בכדי לקלוע לקהל הרחב ביותר של לקוחות פוטנציאליים.
ישנן המציעות אך ורק אוכל כשר, מתוך ידיעה כי ישנו קהל גדול שמבקש לאכול מתוך תפריט שאין חשש כי אינו כשר, וכל חברת צריכה להחליט אם קהל כזה ייקח את שירותיה, ללא תעודת הכשר, או לא.
ישנן חברות המתמחות בבשר.
חברות אלה מתמחות בהכנת כל סוגי הבשר האפשריים, וייחודן הוא גרילים. לקוחות רבים יעדיפו שמרבית התפריט של כל שיזמינו יהיה בשרי, לכך לא תמיד ניתן לומר לא.

קייטרינג חלבי